bendruomene baneris tekstas

VAIKU DVIKALBYSTE 300x200Užsienyje gyvenantys ir savo vaikus lietuviškai mokyti nusprendę mišrių šeimų tėveliai dažnai susiduria su lietuviškos aplinkos ir mokomosios medžiagos trūkumu. Siekdami užpildyti šią spragą jie gali pasinaudoti laisvai prieinamomis internetinėmis priemonėmis, kurios yra puikus pagalbininkas mokant dvikalbius vaikus lietuvių kalbos. Pateikiamas sąrašas nuolat papildomas. Pasirinkite jums tinkamiausią mokomąją programėlę. Linkime smagių mokslų!

Programos kompiuteriams

Žiburėlis.lt – svetainė, kurioje rasite mokamų ir nemokamų programėlių vaikams, kurie mokosi lietuvių kalbos. Šioje svetainėje pateikiama daug spalvingų, aktyvių, įdomių programėlių, kurios pritrauks pačius mažiausius ir vyresnius vaikučius. Programėlės suskirstytos pagal vaikų amžių, todėl lengva pasirinkti tai, kas jums tinkamiausia.

FREPY – svetainėje pateikiami linksmi ir interaktyvūs žaidimai, kurie padeda mokytis lietuvių kalbos vaikučiams, turintiems kalbos sunkumų. Įvairiausi žaidimai ugdo vaikų gramatikos, žodyno, fonetikos, rišliosios kalbos ir pragmatikos kompetencijas. Vaikai, žaisdami šiuos žaidimus, ne tik mato ir skaito žodžius, bet gali juos ir išgirsti.

Programėlės Android prietaisams

LRT įgarsintos lietuviškos pasakos – žinomų LRT diktorių įrašytos pasakos, kurias galima panaudoti įvairiai. Mišrių šeimų vaikai, ypač gyvenantys užsienyje, dažnai stokoja lietuviškų skaitinių, pasakų. Ši programėlė užpildo šią spragą. Ją galite panaudoti kaip foną keliaudami mašina ar vakarais prieš užmigdami. Galima pasirinkti iš kelių pasakų, kurios tikrai patiks vaikams.

Mokomės Skaityti – tai programėlė, kuri padeda ikimokyklinio amžiaus vaikams mokytis pažinti raides ir skaityti pirmuosius žodžius. Naudodamiesi šia programėle vaikai galės rasti paveikslėlį pagal pateiktą žodį, rasti žodį pagal pateiktą paveikslėlį ir sudėti žodį iš raidžių.

Tukas yra Android programėlių rinkinys. Galite rasti ir parsisiųsti skirtingas programėles: spalvos, skaičiai, maistas – aš noriu, veikla - aš noriu 2; „Du gaideliai“ (vaikų šokis); gyvūnai (ūkis); kūno dalys, muzikiniai instrumentai 1; muzikiniai instrumentai 2; namų garsai; paukščiai; priešingybės; skiemuo; ant – po; profesijos.

Gudrutis Free – nemokama žaidimo versija, bet už mokestį galima atverti papildomas žaidimo dalis. Šį žaidimą sudaro 25 smagios ir aktyvios dalys. Spalvingi ir linksmi žaidimai, kuriuos galite panaudoti mokantis skaičių, spalvų ir figūrų, muzikos ir garsų, raidžių, logikos.

Šiame sąraše pateikiamos tik kelios įdomios ir naudingos programėlės, kurias naudodami galite palengvinti dvikalbių vaikų lietuvių kalbos mokymąsi. Svarbu suprasti, kad dvikalbiai vaikai, ypač augantys svečioje šalyje, turi mažiau galimybių susidurti su lietuvių kalba. Todėl yra būtina pasitelkti visus galimus pagalbininkus siekiant paįvairinti mokymąsi.