bendruomene baneris tekstas

intymus santykiai 300x200Viena griežčiausiai reglamentuotų musulmonų gyvenimo sričių yra lyčių tarpusavio santykiai. Čia apstu draudimų ir tabu, o nuobaudos už prasižengimus laukia tiek šiame, tiek pomirtiniame gyvenime. Gali pasirodyti, kad siekiama lytis viena nuo kitos atskirti, supriešinti, primesti atsakomybę už savo pačių silpnybes ir nuodėmes.

Tačiau taip gali atrodyti tik iš pirmo žvilgsnio, gerai nepažįstant religijos ir visos draudimų bei prievolių esmės: viskas, kas yra liepiama, skirta tam, kad padėtų gyventi dorybingai, kad būtų apsaugotos šeimos, moterų, vaikų, vyrų teisės, taip pat išvengta nuodėmės, o tikinčiajam tai yra svarbiausia –  savo veiksmais išreikšti meilę, nuolankumą, atsidavimą Viešpačiui, laikantis atokiai nuo to, kas Jam nepatinka. 

 

Islamas šeimyniniais ryšiais nesusijusiems vyrams ir moterims, bendraujant tarpusavyje, leidžia pakankamai – būtent tiek, kiek reikia užtikrinti efektyvų visuomenės funkcionavimą, bendraujant oficialiai, ne familiariai, pagarbiai ir ap(si)saugant – tiek, tada ir su tuo, ko labiausiai reikia.

Tinkamai taikomos islamo taisyklės apsaugo asmenį, šeimą ir visuomenę nuo seksualinio priekabiavimo ir prievartos, abortų, nesantuokinių vaikų, vienišų motinų ir pamestinukų, neištikimybės, ištvirkimo ir daugelio kitų opių visuomenės bėdų.

Labai daug mitų sklando apie islamišką segregaciją: neva ji įžeidžia tiek vyrus, paversdama juos instinktų vedamais plėšrūnais, tiek moteris, kurios dėl to tampa gundytojomis ir prievartos prieš save kaltininkėmis. Iš tikrųjų, islamiška segregacija remiasi visų pirma pagarba vienos lyties kitai ir savęs sergėjimu nuo nuodėmės. Tikintysis siekia šalintis ne tik pačios nuodėmės, bet ir visko, kas į ją veda. Islamas pripažįsta ir grožisi lyčių skirtingumu, neneigia ir nesumenkina tarpusavio traukos, o segregacija padeda šias Viešpaties dovanas išnaudoti pačiu tauriausiu būdu – santuokoje.

Islamo religija draudžia nesusituokusiems ne tik turėti lytinių santykių, bet ir fizinį kontaktą. Islamas draudžia pasilikti vieniems patalpoje. Draudžia net pernelyg karštą žodinį flirtą. Daugelis galvoja, kad šie draudimai reiškia viena: meilė islame neleidžiama ir tuokiamasi be jausmų. Tai netiesa. Islamas ne draudžia, jis skatina šiltus jausmus ir meile grįstas santuokas. Tačiau tą akimirką, kai įsižiebia jausmai, jaunuoliai raginami nedelsti ir įteisinti savo santykius prieš Dievą, o tada puoselėti savo meilę apsaugodami vienas kitą nuo blogų pasekmių.

Jaunuoliai, neišbarstę savęs iki santuokos skirtingiems partneriams ir potyriams, savo antrąją pusę vertina labiau, nes pirmas(-a) ir vienintelis(-ė) neturi konkurentų, nebus su niekuo lyginamas(-a). Dauguma trūkumų niekada net nebus pastebėti. O tai jau savaime puiki pradžia ir pagrindas sėkmingai santuokai.

Santuokinė neištikimybė yra ne tik didelė nuodėmė, tačiau ir nusikaltimas, už kurį baudžiama labai griežtai. Siekiant to išvengti, islamas ragina sutuoktinius reaguoti į vienas kito dvasinius, emocinius, moralinius ir ne mažiau svarbius kūniškus poreikius.

Skirtingai nei krikščionybėje, kur sutuoktinių lytiniai santykiai yra skirti išimtinai gyvybei pradėti, bet ne vienas kito malonumui, išvengiant gyvybės pradėjimo, islamas nedraudžia mylėtis tiesiog  dėl aistros patenkinimo.

Skirtingai nei nesusituokusiųjų, vyro ir žmonos santykiuose tabu yra labai mažai. Pirmasis tabu yra analinis seksas, o antrasis – tai sueitis per menstruacijas ir pogimdyminį kraujavimą. Klaidingai manoma, kad tai neva rodo, kad tuo metu moteris yra nešvari. Iš tikrųjų, tuo metu moteris yra pažeidžiamesnė, silpnesnė, pripažįstama jos teisė į ramybę ir pasisaugojimą. Tačiau net tomis dienomis sutuoktiniams nedraudžiamos glamonės.

Keletas mitų apie tai, kas leidžiama ir draudžiama sutuoktinių intymiuose santykiuose pagal islamą:

Mitas. Islamas draudžia oralinį seksą.

Netiesa. Islamo mokslininkų nuomonės dėl to išsiskiria, tačiau nėra nei vieno aiškaus įrodymo, kad tokios glamonės draudžiamos.

Mitas. Vyras ir žmona negali matyti vienas kito  nuogo.

Netiesa. Visi perdavimai, teigiantys, kad sutuoktiniai turi dengti savo nuogumą vienas nuo kito yra arba silpni (nepatikimi), arba suklastoti.

Mitas. Islamas draudžia kontracepciją.

Netiesa. Islamas nedraudžia kontracepcijos, išskyrus tokią, kuri žaloja kūną arba sutrikdo vaisingumą visam laikui. Islamas taip pat draudžia kontracepciją baiminantis nepritekliaus.

Mitas. Islamas užtikrina vyro lytinį pasitenkinimą, bet ne žmonos.

Netiesa. Tiek žmonos, tiek vyrai turi būti jautrūs vienas kito kūniškiems poreikiams ir reaguoti į vienas kito kvietimą artumui  bei neatstumti vienas kito. Tiesa, islamas atsižvelgia į šių poreikių skirtingumą tarp lyčių.

Mitas. Islamas leidžia masturbaciją.

Netiesa. Islamas tai draudžia, tiek nesusituokusiems, tiek sutuoktiniams.

Mitas. Sutuoktiniui leidžiama siekti lytinio pasitenkinimo net ir žeminant ar sukeliant žmonai skausmą.

Netiesa.  Grubumas ir viskas, kas daroma prieš sutuoktinio ar sutuoktinės valią sukeliant skausmą, pažeminimą, yra draudžiama.

Islamas leidžia ir skatina sutuoktinius įgyvendinti vienas kito nenuodėmingas fantazijas ir užgaidas – kas kitas tai padarys, jei ne vienintelis, artimiausias žmogus. Religija moko būti švelnius vienas kitam, dėmesingus, kurstyti savo intymų gyvenimą, neapleisti jo – tai stiprina šeimą ir teigiamai įtakoja visuomenę.