bendruomene baneris tekstas

giminiu susitikimas 620x329

Šventės ar giminių susitikimai, rodos, turėtų garantuoti nuotaikingą, maloniai praleistą laiką. Mišrios šeimos, neretai gyvenančios toli nuo savo artimųjų, džiaugiasi proga pasimatyti, sustiprinti ryšius, pasidalinti geromis naujienomis.

Vis tik yra žmonių bei porų, kurie tokių susibūrimų, juolab su ne vien artimu šeimos ratu, o su išplėstine gimine, mieliau išvengtų. Mišrios poros žino – giminėje bus bent vienas dėdė, kuris, padauginęs vyno, laidys rasistinius juokelius ir bent viena teta, kuri bus netaktiškai smalsi. Ir štai didžiausias uždavinys staiga tampa ne „kaip kuo maloniau praleisti laiką?“, o „kaip išgyventi?“.

Planuokite

Bus lengviau nusiteikti įvairiems švenčių ar susibūrimų scenarijams, jei apie renginį žinosite iš anksto. Apgalvokite, kur apsistosite. Jei renginys vyks ne ten, kur gyvenate ar viešite, apsvarstykite, kokiu būdu išvyksite iš renginio, ypač, jei tai reikėtų daryti staiga. Jei giminės rinksis tuose namuose, kur jūs nakvosite, turėkite vieną kambarį, į kurį svečiai nebūtų įleidžiami. Esant reikalui, tenai galėsite atsikvėpti ar nuraminti/ užmigdyti vaikus. Paruoškite simbolines dovanas bent šeimininkams ir vaikams. Dovanos padeda pralaužti ledus, džiugina ir padeda atrasti neutralių temų pokalbiams. Puiki idėja gali būti saldainių asorti – dalindami juos svečiams turėsite progą su kiekvienu trumpai pasisveikinti ir prisistatyti be būtinybės užmegzti rimtą pokalbį.

Perspėkite savo antrą pusę, su kuriais giminaičiais geriau nesileisti į kalbas, trumpai papasakokite apie giminės dinamiką. Tačiau smulkmenas, ypatingai, jei jos gali žeisti jūsų partnerį(ę) nutylėkite, nebent norite į renginį eiti viena(s).Apsvarstykite savo ribas ir jų laikykitės. Jei nenorite kalbėti apie politiką, religiją ir pinigus (ar,bet kuriom kitom temom) – nesileiskite provokuojami. Sugalvokite, kaip pakeisite temą, susitarkite dėl neverbalinių ženklų vienas kitam, kurie reikštų „išgelbėk iš padėties“.

Klausimai apie vaikus

„Koks jausmas, kai tavo vaiko spalva kitokia?“

„Taviškiai nešneka lietuviškai visai? Kaimynės Danutės anūkai, kad ir Londone gyvena, puikiai kalba gimta kalba.“

„Kodėl nedavėt lietuviškų vardų?“

Į nemalonius klausimus atsakykite trumpai, neutraliai ir iš karto pakeiskite temą. Išgirdus palyginimus, komentarus, kurie jums nepriimtini, pasakykite: „mmm, kaip įdomu“, arba „oi ne,man taip neatrodo“ ir, kaip pirmuoju atveju, keiskite pokalbio temą. Jei gausite patarimų „pro šalį“, padėkokite: „ačiū, pagalvosiu“. Ir, atspėjote, keiskite pokalbio temą.

Klausimai apie partnerį(ę)

„Koks vyro vardas, pakartok?Adebowale.O lietuviškai? Kaip tai nėra? Vadinsim Aduku.“

„Sako, juodaodžiai karšti vyrai?“

„Tai vyras visai negeria? Bet su tėvuku bent iš pagarbos taurelę pakels? Alachas nematys.“

Stenkitės pradėti pokalbį patys ir jį vystyti sau palankia linkme, ypač su tais giminaičiais, iš kurių nemalonių replikų galite tikėtis. Jei jaučiate, kad įtampa auga, raskite pretekstą baigti pokalbį. Ne viską išverskite savo partneriui(ei) iš lietuvių kalbos. Nuomonės apie jūsų mišrią šeimą konfrontacija nepakeis, bet prilipdys nemandagių ir agresyvių etiketę. Žmonės darosi drąsesni ir mažiau korektiški sulig kiekviena vyno taure. Geriau išvykite anksčiau, nei per vėlai.

Žvelkite pozityviai

Kad ir kokie netaktiški kartais būtų mūsų giminaičiai, jie retai linki mums blogo. Būkite atlaidūs, raskite pateisinimų jų pažiūroms, ieškokite bendrų pokalbių temų, kurios suartintų. Prisiminkite malonius nutikimus praeityje, pagirkite išvaizdą, pasidomėkite sveikata. Pačiais sunkiausiais momentais, įsivaizduokite, kad tai paskutinis momentas, kai matote giminaitį(ę) gyvą. Skamba drastiškai, tačiau tai padeda į asmens trūkumus žvelgti pro pirštus.

O svarbiausia, raskite progų mėgautis artimųjų draugija!