bendruomene baneris tekstas

penkios meiles kalbos

Meilės ir romantikos troškimas yra kiekvieno mūsų širdyje, o ir kur bepasisuktumėme, visur randame informacijos, kaip tą romantiką susikurti ir išsaugoti. Pilni žurnalai ir interneto portalai straipsnių apie romantiškos nuotaikos kurstymą šeimoje, šeimyninę laimę, partnerio supratimą. Tačiau net ir turint didžiausią sarašą patarimų, kaip išreikšti meilę savo partneriui, ir sekant juo nuo A iki Ž neretai mūsų pastangos lieka neįvertintos. Mišriose porose tokie nesusipratimai ar nesusikalbėjimai dažnai nurašomi skirtingoms gimtosioms kalboms arba paprasčiausiai apkaltinamos skirtingos partnerių kultūros ir tradicijos. Dėl tokio, atrodo visiško nesuderinamumo, dažnai išsiskiria šeimos. Garis Čapmanas ( angl. Gary Chapman) knygoje „Penkios meilės kalbos“ išskyrė penkias kalbas, kuriomis mes „kalbame“ romantiškuose santykiuose, ir jas atpažinus galime susigražinti meilę ir romantiką į savo namus.

Palaikymo žodžiai

Anot psichologų, vienas svarbiausių žmonių poreikių yra jaustis reikalingu, palaikomu, vertinamu, taigi palaikymo žodžiai yra viena pagrindinių ir paprasčiausių meilės kalbų. Tačiau daugybė porų dar nesuprato, kokią stiprią įtaką jų santykiams daro žodinis vienas kito palaikymas ir įvertinimas. Palaikymo žodžiai – tai komplimentai, įvertinimo žodžiai, pavyzdžiui: „Tu puikiai atrodai su šia suknele!“, „Man visada taip linksma su tavimi.“ ir pan. Atminkite, kad šie komplimentai turi būti ne tik žodžiai, jie turi būti nuoširdūs ir išreikšti jūsų tikrus jausmus.

Kartu praleistas laikas

Nemažai porų leidžia vakarus prie televizoriaus ekranų ar sėdėdami ant sofos ir maigydami planšetinių kompiuterių ekranus. Taip, jūs esate kartu, vienoje patalpoje, tačiau tai nėra tas pats kaip kokybiškai praleistas laikas kartu. Kokybiškai leisdami laiką kartu mes išjungiame televizorių ir Facebook'ą, nukreipiame visą savo dėmesį tik į partnerį. Kokybiškas laikas kartu – tai pasivaikščiojimai parke, pokalbiai, vakarienė kavinėje arba romantiška vakarienė namuose.

Dovanos

Dovana nėra paprasčiausias daiktas, dovana yra įrodymas, kad tavo partneris apie tave galvojo nuspręsdamas dovaną nupirkti, jos ieškodamas ir rinkdamas. Knygos autorius teigia, kad šią meilės kalbą yra lengviausia išmokti netgi tiems, kurie patys niekada negavo daug dovanų ir kurie nemoka jų išrinkti. Svarbiausia yra galvoti apie savo partnerį, kuriam renkama dovana. Ši dovana būtent simbolizuoja patį prisiminimo ir galvojimo apie mylimąjį faktą.

Paslaugos

Ši meilės kalba reiškia atlikti darbus, kuriuos jūsų partneris norėtų, kad atliktumėte. Taip jūs galite išreikšti savo jausmus partneriui, išreikšti meilę. Tai gali būti paprasčiausi buities darbai, kaip valgio paruošimas, siurbliavimas ar maisto produktų apsipirkimas parduotuvėje. Norint šiuos darbus atlikti reikalingas laikas ir pastangos. Kai jie atliekami nusiteikus pozityviai, jie išreiškia meilę savo partneriui.

Prisilietimas

Jau nuo seno žinoma, kad fizinis prisilietimas yra vienas iš būdų išreikšti meilę. Laikytis susikibus už rankų, bučiuotis, apsikabinti, glostyti ir kitaip liesti savo partnerį – visa tai padeda išreikšti meilę. Kai kuriems būtent fizinis prisilietimas yra pagrindinė meilės kalba, o jo nesulaukę jie jaučiasi nemylimi ir nereikalingi. Net paprasčiausias sėdėjimas susiglaudus žiūrint filmą tavo partneriui gali reikšti labai daug.

Dažniausiai šeimą sukūrę partneriai kalba skirtingomis meilės kalbomis ir to nesuvokę jie patiria daugybę sunkumų. Partneriai, neišsiaiškinę, kuria meilės kalba kalba jų sutuoktinis, renkasi savo meilės kalbą, o galiausiai lieka nusivylę ir jaučiasi neįvertinti, nes jų sutuoktinis paprasčiausiai tos kalbos nesuprato. Taip nėra dėl to, kad partneris yra nedėkingas ir jūsų nevertinantis mulkis, taip nutiko, nes jo ar jos meilės kalba yra skirtinga nei jūsų. Atrasite partnerio meilės kalbą – atrasite ir ilgus bei romantiškus bendro gyvenimo metus.