PROJEKTO ISTORIJA

Per pastarąjį dešimtmetį net kas septinta Lietuvoje sudaryta santuoka buvo mišri. Spartėjant globalizacijai ir nykstant valstybių sienoms, vis dažniau tenka susidurti su kitomis kultūromis, rasėmis ir religijomis ne tik pažintiniame, bet ir daug intymesniame kontekste - šeimose.
Tikimės, kad ši svetainė, skirta kuriantiems šeimas su kitataučiais bei jų artimiesiems, padės užpildyti informacijos trūkumą ir rasti atsakymus į jiems svarbius klausimus.

Svetainė Mišri Šeima – tai entuziastingos ir energingos savanorių komandos projektas, skirtas lietuviams ir lietuvėms, sukūrusiems šeimą su užsieniečiais, ar dar tik pradėjusiems drauge eiti pirmuosius žingsnius rimtų santykių link. Svetainė priklauso VšĮ Atviros visuomenės centras, kurios tikslai yra šviesti visuomenę rasinės, kultūrinės, religinės įvairovės klausimais, skleisti lygybės idėją, skatinti toleranciją bei tarpkultūrinę ir tarpreliginę darną.

Santuoka su kitataučiu – pradžioje mūsų komandą susiejusi gija, išties tėra tik lemtingas atsitiktinumas, padėjęs mums vienoms kitas atrasti, susipažinti ir suvokti, kad mus sieja bendros vertybės ir idėjos: noras siekti bendruomenės gerovės, stiprus tikėjimas tolerancijos bei lygybės idėjomis, žingeidumas ir gilus įsitikinimas, jog teisingos informacijos sklaida gali pakeisti išankstinius nepagrįstus nusistatymus, skatinti pakantumą ir toleranciją kitų rasių, kultūrų bei religijų žmonėms.

Nuoširdžiai tikime, jog, vedamos bendrų idealų, mes galime ne tik kurti šeimyninę gerovę savo namuose, tačiau ir prisidėti prie kitų šeimų gerovės. Tikriausiai, visi svajojame apie ilgus ir laimingus santuokoje nugyventus metus. Tačiau, kad tai taptų realybe, reikia įdėti nemažai pastangų net ir kultūriškai vienalytėje santuokoje, o ką jau bekalbėti apie mišrią. Nesibaigiančios dilemos - kurioje šalyje kurti bendrą ateitį, kokiais vardais pavadinti vaikus, kaip ir kokias šventes švęsti šeimoje (šį sąrašą būtų galima tęsti be galo) - kartais gali tapti rimtu išbandymu. Šio projekto iniciatorėms - tai artima ir gerai pažįstama kasdienybė. Tikimės, kad mūsų surinkta informacija bus naudinga ir pagelbės mišrioms šeimoms priimant sprendimus įvairiose gyvenimo situacijose.

 

PRIE SVETAINĖS PRISIDEDA:

Akvilė Lukošė – Svetainės administravimas, straipsnių autorė (statistika);

Asta Tamašiūnaitė – Straipsnių autorė (tolerancija, Lietuvos biurokratija);

Giedrė Uldukytė – Svetainės grafikos dizainerė;

Rimantė Miškinytė – Straipsnių autorė (Islamas, Jungtinės karalystės biurokratija);

Simona Bernotaitė – Svetainės administravimas, straipsnių autorė (vaikų dvikalbystė, Norvegijos karalystės biurokratija);

Vilma Pranaitytė Kalėdienė - redaktorė.

 

KONTAKTAI

Mes esame atviri idėjoms ir pasiūlymams. Neradote sau aktualios temos? Norite prisidėti prie mūsų veiklos? Turite pasiūlymų ar pastabų? Rašykite mums:

Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Taip pat galite sekti mūsų svetainės naujienas Facebook puslapyje.

 

 

PARAMA

Jeigu Jums artimos mūsų organizacijos idėjos ir norite padėti įgyvendinti kitus mūsų projektus, galite mus paremti. Net ir mažiausia parama padės įgyvendinti mūsų tikslus.

Skirkite 2 procentus nuo gyventojų pajamų mokesčio.

Aukoti taip pat galite per Paypal sistemą apačioje. 


Įveskite sumą