bendruomene baneris tekstas

fiktyvios santuokos 1000x531Fiktyvios santuokos tarp mišrių porų yra tema, kuri kelia itin didelį susidomėjimą ir dažnai iššaukia skeptiškumą ar net priešiškumą mišrių šeimų atžvilgiu. Spaudoje nuolat mirga antraštės apie išaiškintas fiktyvias santuokas Lietuvoje ar užsienyje gyvenančių lietuvių tarsi bandant įrodyti, kad tokių santuokų yra daug. Ir mūsų svetainėje fiktyvios santuokos buvo aprašytos atkreipiant dėmesį į tendencijas Europos Sąjungoje. Tačiau kokios tendencijos yra Lietuvoje? Ar Lietuvos spauda pelnytai talžo mišrias šeimas tarsi potencialius nusikaltėlius, kurie tuokiasi tik dėl leidimų gyventi Europoje ir finansinės naudos?

2019 statistika

2019 metais Lietuvos piliečiai susituokė su 4021 užsienio šalių piliečiu, t. y. 21 % visų lietuvių sudarytų santuokų buvo mišrios.

pew tyrimas 620x329

 

Geležinė užsklanda, kadaise skyrusi Vakarų ir Rytų Europą jau seniai sugriuvusi, tačiau Senasis kontinentas išlieka susiskaldęs klausimuose apie religiją, nacionalinę tapatybę bei tautines mažumas. Lyginant su Vakarų Europos valstybėmis, Centrinės ir Rytų Europos šalys mažiau linkusios teigiamai vertinti žydų, musulmonų, romų kaimynystę ar išplėsti nacionalini identiteto apibrėžimą.

santuoku statistika 620x3292017 metais Lietuvos piliečiai sudarė 3491 santuoką su užsienio šalių piliečiais, t. y. 16 % visų lietuvių sudarytų santuokų buvo mišrios. Lietuvės moterys sudarė 2547 mišrias santuokas, t. y. 116 santuokų daugiau nei 2016 metais, o lietuviai vyrai 2017 metais sudarė 944 mišrias santuokas, t. y. 23 santuokomis mažiau nei praėjusiais metais.

2017 straipsnių tyrimasLietuviškuose naujienų portaluose pasirodantys straipsniai apie Lietuvos piliečius, sukūrusius šeimas su užsieniečiais, sukelia nemenkas diskusijas mišrių šeimų bendruomenėje. Dažnai jaučiama, kad lietuviška spauda neatspindi tikrosios mišrių šeimų realybės, pateikia tik sensacingas ir skandalingas istorijas, vardan didesnio skaitytojų skaičiaus iškreipia tikrąjį vaizdą. „Mišri šeima“ komanda atidžiai sekė 2017 metais lietuviškoje spaudoje pasirodančius straipsnius apie mišrias šeimas ir pabandė patvirtinti arba paneigti kai kuriuos dažniausiai girdimus teiginius.