bendruomene baneris tekstas

Klausimai, susiję su gyvenimu Norvegijos Karalystėje

Šioje skiltyje rasite svarbios informacijos Norvegijos Karalystėje (NK) gyvenančioms mišrioms šeimoms: šeimos migraciją į NK, santuokos, sudarytos NK, bei NK gimusio vaiko įtraukimą į apskaitą Lietuvoje ir santuokos registraciją NK.

Taip pat norėtumėme atkreipti jūsų dėmesį, kad skiltyje ES/EEE teisė nurodyta informacija galioja visoms ES/EEE šalims, įskaitant ir NK, taigi nepamirškite užsukti ir ten.

NORVEGIJA 3 300x200Vaiko, kurio vienas iš tėvų yra LR pilietis, gimimą Norvegijos Karalystėje privaloma įtraukti ir į LR civilinės metrikacijos įstaigą. Tai padaryti galima ir per LR ambasadą Norvegijos Karalystėje. Tam reikia pateikti šiuos dokumentus:

  • prašymą (jį užpildysite ambasadoje)
  • vaiko tėvų asmenybę patvirtinančius dokumentus (pasą arba asmens tapatybės kortelę)
  • Norvegijos Karalystės išduotą gimimo liudijimą. Jį reikia legalizuoti ar patvirtinti ApostilleNorvegijoje išduotus dokumentus legalizuoja (uždeda Apostille spaudą) apskrities valdytojo įstaiga (norv. Fylkesmannen). Gimimo liudijimas turi būti išverstas į lietuvių kalbą.

Papildomai gali prireikti šių dokumentų:

  • jei vaiko tėvai yra susituokę, tačiau duomenys apie jų santuoką nėra įtraukti į Gyventojų registro duomenų centrinę bazę, jie turi pateikti ir santuokos liudijimą;
  • jei vaiko tėvai išsituokę arba vaiką pagimdė našlė, būtina pateikti ištuokos liudijimą ar buvusio sutuoktinio mirties liudijimą.

Visi dokumentai, kurie buvo išduoti užsienio valstybių institucijų, turi būti legalizuoti ar patvirtinti Apostille ir išversti į lietuvių kalbą.

Po pateiktų dokumentų vaiko gimimas įtraukiamas į apskaitą ir išduodamas gimimo liudijimas. Jame įrašomi tie patys duomenys, kaip ir Norvegijos Karalystės gimimo liudijime.

LR ambasadoje Norvegijos Karalystėje imamas konsulinis mokestis už vaiko gimimo įtraukimą į LR apskaitą ir gimimo liudijimo išdavimą. Jo dydį galima pasitikrinti čia.