bendruomene baneris tekstas

Klausimai, susiję su gyvenimu Norvegijos Karalystėje

Šioje skiltyje rasite svarbios informacijos Norvegijos Karalystėje (NK) gyvenančioms mišrioms šeimoms: šeimos migraciją į NK, santuokos, sudarytos NK, bei NK gimusio vaiko įtraukimą į apskaitą Lietuvoje ir santuokos registraciją NK.

Taip pat norėtumėme atkreipti jūsų dėmesį, kad skiltyje ES/EEE teisė nurodyta informacija galioja visoms ES/EEE šalims, įskaitant ir NK, taigi nepamirškite užsukti ir ten.

NORVEGIJA 2 300x200Kiekvienas LR pilietis, sudaręs santuoką užsienio valstybėje, turi ją apskaityti Lietuvoje Civilinės metrikacijos įstaigoje. Tai galima padaryti per LR ambasadą Norvegijos Karalystėje. Nusprendus sudarytą santuoką registruoti LR ambasadoje Norvegijos Karalystėje, jums reikės pateikti žemiau išvardintus dokumentus.

Santuokos apskaitymo LR prašymą, kurį reikia užpildyti, o pasirašo sutuoktinis, kuris yra LR pilietis.

Sutuoktinių asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus (pasas arba asmens tapatybės kortelė).

Santuokos liudijimą, kuris turi būti legalizuotas ir išverstas į lietuvių kalbą. Norvegijoje išduotus dokumentus legalizuoja (uždeda Apostille spaudą) apskrities valdytojo įstaiga (norv. Fylkesmannen).

Ankstesnės santuokos nutraukimo dokumentą (išsituokusiam asmeniui) arba sutuoktinio mirties dokumentą (našliui). Šie dokumentai turi būti legalizuoti ir išversti į lietuvių kalbą.

Už LR apskaitytos santuokos liudijimo išdavimą LR ambasadoje Norvegijos Karalystėje mokamas konsulinis mokestis. Jo dydį galima pasitikrinti čia.