bendruomene baneris tekstas

Klausimai, susiję su gyvenimu Norvegijos Karalystėje

Šioje skiltyje rasite svarbios informacijos Norvegijos Karalystėje (NK) gyvenančioms mišrioms šeimoms: šeimos migraciją į NK, santuokos, sudarytos NK, bei NK gimusio vaiko įtraukimą į apskaitą Lietuvoje ir santuokos registraciją NK.

Taip pat norėtumėme atkreipti jūsų dėmesį, kad skiltyje ES/EEE teisė nurodyta informacija galioja visoms ES/EEE šalims, įskaitant ir NK, taigi nepamirškite užsukti ir ten.

tyrimas vyru uzdarbis 620x329Norvegijoje atlikto tyrimo rezultatai maloniai nustebins tarpkultūrines santuokas sudariusius imigrantus vyrus: sudarę santuoką su ne savo tautybės moterimi jie turi geresnes galimybes įsidarbinti ir gauti didesnes pajamas. Anot tyrimo rezultatų, visiškai nesvarbu, ar išrinktoji yra norvegė, ar kitos šalies pilietė.

NORVEGIJA 3 300x200Vaiko, kurio vienas iš tėvų yra LR pilietis, gimimą Norvegijos Karalystėje privaloma įtraukti ir į LR civilinės metrikacijos įstaigą. Tai padaryti galima ir per LR ambasadą Norvegijos Karalystėje. Tam reikia pateikti šiuos dokumentus:

  • prašymą (jį užpildysite ambasadoje)
  • vaiko tėvų asmenybę patvirtinančius dokumentus (pasą arba asmens tapatybės kortelę)
  • Norvegijos Karalystės išduotą gimimo liudijimą. Jį reikia legalizuoti ar patvirtinti ApostilleNorvegijoje išduotus dokumentus legalizuoja (uždeda Apostille spaudą) apskrities valdytojo įstaiga (norv. Fylkesmannen). Gimimo liudijimas turi būti išverstas į lietuvių kalbą.

NORVEGIJA 2 300x200Kiekvienas LR pilietis, sudaręs santuoką užsienio valstybėje, turi ją apskaityti Lietuvoje Civilinės metrikacijos įstaigoje. Tai galima padaryti per LR ambasadą Norvegijos Karalystėje. Nusprendus sudarytą santuoką registruoti LR ambasadoje Norvegijos Karalystėje, jums reikės pateikti žemiau išvardintus dokumentus.

Santuokos apskaitymo LR prašymą, kurį reikia užpildyti, o pasirašo sutuoktinis, kuris yra LR pilietis.

Sutuoktinių asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus (pasas arba asmens tapatybės kortelė).

NORVEGIJA 1 300x200Norvegijos Karalystėje nusprendę susituokti užsienio šalių piliečiai privalo pateikti reikalingus dokumentus Mokesčių tarnybai (norv. Skatteetaten).

Santuoka su Norvegijos Karalystės piliečiu(-te), kai jūs turite nuolatinį leidimą gyventi ir dirbti šalyje.

Turint UDI leidimą gyventi ir dirbti Norvegijos Karalystėje, santuokos registravimas vyksta taip pat, kaip ir tuoktis nusprendus dviems Norvegijos Karalystės piliečiams.

Prieš susituokiant, Mokesčių tarnyba turi patikrinti, ar abu būsimi sutuoktiniai atitinka reikalavimus. Santuoką įregistruoti nusprendusi pora privalo vietinei Mokesčių tarnybai pateikti užpildytus dokumentus.

NO_VIZOS_LEIDIMAI2_300x200.jpgMišri šeima, kurios vienas iš narių yra įsikūręs ir turi leidimą gyventi Norvegijoje (t.y., turi nuolatinį leidimą dirbti ir gyventi, neterminuotą darbo sutartį ir ID numerį), gali pasinaudoti galimybe imigruoti į Norvegijos Karalystę pagal Šeimos Migracijos įstatymą. Reikalavimai imigruoti norinčiam šeimos nariui skiriasi priklausomai nuo to, ar jis yra ES/EEA šalies pilietis, ar turi šalies, nepriklausančios ES/EEA pilietybę.

Pas šeimos narį į Norvegijos Karalystę atvykstantysis yra ES/EEA šalies pilietis

Jei šeimos narys, norintis imigruoti į Norvegijos Karalystę, yra ES/EEA šalies pilietis, imigracija ir registracija Norvegijos gyventojų registre yra nesudėtingas procesas. Jei vienas iš šeimos narių jau yra registruotas Norvegijoje, tai ir kitas gali tai padaryti. Norvegijoje šeimos nariai privalo gyventi kartu, o tas, pas kurį atvykstama, turi uždirbti pakankamai, kad išlaikytų atvykstantįjį. Šeimos narys, atvykęs į Norvegijos Karalystę, gali pradėti dirbti nuo atvykimo dienos, o užregistruoti savo atvykimą į šalį (Registration certificate for EU/EEA nationals) turi per tris mėnesius. Registracijai reikalingi šie dokumentai: