bendruomene baneris tekstas

rinkimai2019 2 620x329

 

Lietuvos piliečiams ir pilietėms, sukūrusiems mišrias šeimas, rūpi jų gimtosios šalies ateitis ir jie aktyviai naudojasi teise balsuoti rinkimuose. Svetainėje „Mišri šeima“ stengiamės paskatinti pilietiškumą bei atkreipti rinkėjų bei kandidatų į prezidentus dėmesį į opiausius mišrioms šeimoms klausimus. Todėl visiems kandidatams uždavėme 6 klausimus ir, sulaukę atsakymų, dalinamės su skaitytojais.

Šiame straipsnyje į klausimus atsako kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda. 

rinkimai2019 620x329

Lietuvos piliečiams ir pilietėms, sukūrusiems mišrias šeimas, rūpi jų gimtosios šalies ateitis ir jie aktyviai naudojasi teise balsuoti rinkimuose. Svetainėje „Mišri šeima“ stengiamės paskatinti pilietiškumą bei atkreipti rinkėjų bei kandidatų į prezidentus dėmesį į opiausius mišrioms šeimoms klausimus. Todėl visiems kandidatams uždavėme 6 klausimus ir, sulaukę atsakymų, dalinamės su skaitytojais.

Šiame straipsnyje pateikiame europarlamentaro, Lietuvos socialdemokratų partijos kandidato į prezidentus Vytenio Povilo Andriukaičio atsakymus. 

seimos brexit 620x329

 

2016 metų birželio mėnesį referendume dėl Jungtinės Karalystės (toliau JK) tolimesnės narystės Europos Sąjungoje (toliau ES) 52% dalyvavusiųjų pasisakė už išstojimą. Prieš tolimesnę narystę ES agitavusios stovyklos retorika buvo atvirai antiimigracinė. Išstojimą iš ES palaikę aktyvistai neigiamai atsiliepė apie ES piliečiams taikomas lengvatas į JK atsivežant savo šeimos narius, kurie nėra ES piliečiai. Buvo bandoma įtikinti, kad tokiu būdu į JK atvyksta daugybė imigrantų iš ne ES šalių. Beje, šį, kaip ir daugumą kitų „leave“ (palikti) kampanijos „faktų“, paneigia oficiali statistika.

gimimo reg 620x329
 
 
Nuo 2017 sausio 1 dienos pasikeitė tvarka dėl vaiko gimimo registravimo ir asmens civilinės būklės liudijimų išdavimo. Dabar vaiko gimimas registruojamas pagal civilinės metrikacijos įstaigai pateiktus sveikatos priežiūros įstaigų dokumentus.Tėvai turi pateikti prašymą dėl vaiko gimimo įregistravimo ir vardo bei pavardės suteikimo. Tai jie gali atlikti elektroniniu būdu, prisijungę prie Elektroninių valdžios vartų portalo, bet išliko ir galimybė suteikti vaikui vardą atvykus į civilinės metrikacijos įstaigą asmeniškai. Nuo minėtos datos taip pat nebelieka gimimo, santuokos, mirties liudijimų.

2015 m. lapkričio 28 d. buvo priimtas mišrioms bei emigrantų šeimoms itin reikšmingas Pilietybės įstatymo pakeitimas, pagal kurį vaikai, kurie Lietuvos Respublikos (toliau LR) ir kitos valstybės pilietybę įgijo gimdami, gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės piliečiais. Tai reiškia, kad užsienio pilietybę gimimo keliu įgiję vaikai sulaukę pilnametystės nebeturės rinktis, kurias pilietybes pasilikti, o kurių atsisakyti. Šį svarbų įstatymo pakeitimą vis dar supa daug mitų, klaidingų įsitikinimų ir neaiškumų. „Mišri šeima“ kreipėsi į Migracijos departamentą prašydama atsakyti į dažniausiai kylančius klausimus dėl dvigubos pilietybės vaikams suteikimo bei išsaugojimo.

Kaip įgyjama užsienio šalies pilietybė gimimu?

Pilietybė gali būti įgyjama gimimu arba per natūralizacijos procesą. Pastaruoju būtu gauta pilietybė nesuteikia teisės Lietuvos piliečiui išsaugoti LR pilietybės. Todėl prieš kreipiantis dėl vaiko užsienio šalies pilietybės labai svarbu išsiaiškinti, kokiu keliu ji įgyjama: gimimu, ar natūralizacija? Užsienio valstybės pilietybė įgyjama gimimu, kai vaikas paveldi tėvo/mamos turimą užsienio pilietybę, arba, jei vaiko tėvas/mama įgauna tam tikros užsienio šalies imigracinį statusą, pagal kurį jų vaikai gimdami įgyja tos šalies pilietybę. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje imigrantams gimęs vaikas bus Britanijos pilietis, jei iki vaiko gimimo vienas iš tėvų turi nuolatinio rezidento statusą, t.y. yra išdirbęs nenutrūkstamai 5 metus. Tačiau, jei tos pačios šeimos vyresnis vaikas gimsta anksčiau, nei vienas iš tėvų tampa nuolatiniu rezidentu, tuomet, jei vaikas ateityje įgis Britanijos pilietybę, jis neteks Lietuvos pilietybės.pilietybiu schema